جوراب تصویر انتشار اخبار سیاسی و اجتماعی

جوراب: تصویر انتشار اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری شایعه جعلی بودن تابلوی رکوردشکن سهراب سپهری

اخبار هنرهای تجسمی,خبرهای هنرهای تجسمی,هنرهای تجسمی,تابلوی سهراب سپهری تنها چند روز بعد از هفتمین حراج تهران، گرانقیمت‌ترین تابلوی نقاشی فروخته شده است در این ح

شایعه جعلی بودن تابلوی رکوردشکن سهراب سپهری

شایعه جعلی بودن تابلوی رکوردشکن سهراب سپهری

عبارات مهم : ایران

اخبار هنرهای تجسمی,خبرهای هنرهای تجسمی,هنرهای تجسمی,تابلوی سهراب سپهری تنها چند روز بعد از هفتمین حراج تهران، گرانقیمت ترین تابلوی نقاشی فروخته شده است در این حراج با انگ جعلی بودن مواجه شد؛ شایعه ای که مرادخانی معاون هنری وزیر آن را رد می کند.

به گزارش روزنامه جوان، جمعه ۱۶ تیرماه بود كه هفتمین حراج پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد و به جز یك اثر همه آثار ارائه شده است در این حراج به فروش رسید. در این دوره باز هم قرعه گرانقیمت ترین اثر فروخته شده است حراج پایتخت کشور عزیزمان ایران به نام سهراب سپهری افتاد. این بار نیز اثری از این هنرمند از مجموعه تنه درختان كه در سال ۱۳۵۱ نقاشی شده است است به قیمت ۳میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به فروش رسید ولی به سرعت شایعه ای مطرح شد مبنی بر اینكه تابلوی بی نامی كه با امضای سهراب سپهری فروخته شده است هست، جعلی است.

شایعه جعلی بودن تابلوی رکوردشکن سهراب سپهری

این جهت نخستین بار نیست كه تابلوهای فروخته شده است به نام سهراب سپهری با انگ جعلی بودن مواجه می شوند.پیش از این نیز در جریان حراج كریستی تابلویی از سهراب سپهری به فروش رسید كه اعتراض خانواده نقاش را به دنبال داشت.

خواهر سهراب سپهری در مصاحبه ای اعلام كرد تابلوی فروش رفته به نام سهراب سپهری در حراج كریستی امسال تقلبی و این حركت جهت خانواده هنر کشور عزیزمان ایران یك رسوایی هست. وی گفت: از قبل شنیده بودم كه یك كار كپی از سهراب در این حراج ارائه شده است است ولی باور نمی كردم كه این واقعیت داشته باشد ولی گویا این اتفاق افتاده است.

اخبار هنرهای تجسمی,خبرهای هنرهای تجسمی,هنرهای تجسمی,تابلوی سهراب سپهری تنها چند روز بعد از هفتمین حراج تهران، گرانقیمت‌ترین تابلوی نقاشی فروخته شده است در این ح

حتی زن سپهری به فروش یك تابلوی جعلی دیگر از سهراب در یك حراجی داخلی برگزار شده است بود، اشاره می كند كه در آن وقت قصد داشته به نشانه اعتراض تابلو را آتش بزند كه مانع وی می شوند. حال در حراج پایتخت کشور عزیزمان ایران شایعه فروش تابلوی نقاشی جعلی از سهراب مطرح شده است است.

این شایعه واكنش معاون هنری وزارت ارشاد را در پی داشته هست. علی مراد خانی كه در حراج حضور داشت، راجع به جعلی بودن تابلوی سهراب می گوید: « نمی دانم آیا در فضاهای مجازی، بیش از آنكه حرف از درستی ها باشد، حرف از نادرستی ها هست. كسانی كه در این زمینه تخصص دارند، آثار حراج را می بینند و اثری كه كارشناسان ما آن را تأیید كنند، ما هم حرفی روی آن نداریم.»

واژه های کلیدی: ایران | نقاشی | سهراب سپهری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs