جوراب تصویر انتشار اخبار سیاسی و اجتماعی

جوراب: تصویر انتشار اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی گردش ۵۶.۵ هزار میلیارد تومانی مسکن در ۹ ماهه امسال

گزارش های تازه نشان می دهد گردش مالی بخش مسکن در ۹ماهه امسال ۵۶۰۵هزارمیلیارد تومان و میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت در پاییز امسال ۴ میلیون و ۸۴

گردش ۵۶.۵ هزار میلیارد تومانی مسکن در ۹ ماهه امسال

گردش ۵۶.۵ هزار میلیارد تومانی مسکن در ۹ ماهه امسال

عبارات مهم : پاییز

گزارش های تازه نشان می دهد گردش مالی بخش مسکن در ۹ماهه امسال ۵۶۰۵هزارمیلیارد تومان و میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت در پاییز امسال ۴ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان بوده هست.

به گزارش مهر، اداره کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گزارش اوضاع بازار مسکن در پاییز امسال را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش در پاییز امسال (۹۶) ۴۷ هزار و ۱۴۶ واحد مسکونی معامله شد که نسبت به تابستان امسال ۳.۵ درصد کم کردن داشته است ولی نسبت به پاییز سال قبل (۹۵) ۳۵.۱ درصد رشد را نشان می دهد.

گردش ۵۶.۵ هزار میلیارد تومانی مسکن در ۹ ماهه امسال

بیشترین تعداد معامله در پایتخت کشور عزیزمان ایران در پاییز امسال در منطقه ۵ پایتخت با ۷ هزار و ۱۱۷ فقره و کمترین میزان معامله نیز در منطقه ۱۹ با تنها ۲۹۲ فقره معامله خرید و فروش مسکن بود. با این حال بیشترین قیمت رشد تعداد معاملات مسکن در منطقه ۳ با ۶۱.۹ درصد و کمترین میزان رشد تعداد خرید و فروش در منطقه ۱۹ با تنها ۱.۴ درصد نسبت به سه ماهه سوم سال قبل (پاییز ۹۵) رخ داده است.

بر اساس آنچه دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پاییز امسال در پایتخت کشور عزیزمان ایران ۴ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان برآورد می شود که نسبت به تابستان امسال ۴.۷ درصد و نسبت به پاییز سال گذشته (۹۵) ۱۰ درصد زیاد کردن را نشان می دهد.

گزارش های تازه نشان می دهد گردش مالی بخش مسکن در ۹ماهه امسال ۵۶۰۵هزارمیلیارد تومان و میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت در پاییز امسال ۴ میلیون و ۸۴

همچنین گرانترین منطقه پایتخت کشور عزیزمان ایران در پاییز امسال، منطقه یک با میانگین متری ۱۰ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان و ارزانترین منطقه نیز منطقه ۱۸ با میانگین متری ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان برآورد شده است است.

از دیگر شاخصه های بازار مسکن پاییز امسال، تخصیص داده شده است بیشترین تعداد واحدهای مسکونی به زیر ۵ سال ساخت است که ۴۷.۵ درصد معاملات را به خود تخصیص داده شده است می دهند. همچنین منطقه ۵ پایتخت کشور عزیزمان ایران با ۱۶.۵ درصد جذابترین محله جهت تهرانی ها به شمار می رود ضمن اینکه ۱۱ درصد معاملات در واحدهای مسکونی با بازه قیمتی ۳ تا ۳و نیم میلیون تومان است و ۱۵ درصد معاملات مسکن در منزل های ۶۰ تا ۷۰ متری تخصیص داده شده است دارد. ۷ درصد خریداران مسکن نیز به دنبال خرید واحدهای مسکونی ۱۶۰ تا ۱۹۰ میلیون تومانی بوده اند.

دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص اوضاع بازار مسکن اعلام کرد: در ۹ ماهه ابتدایی امسال ۱۳۳ هزار و ۹۲۷ واحد مسکونی معامله شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲.۴ درصد رشد دارد. میانگین قیمت واحدهای مسکونی پایتخت کشور عزیزمان ایران در این مدت (۹ ماهه ابتدایی سال) نیز متری ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است که نسبت به ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۵، رشد ۷.۴ درصدی داشته است.

گردش ۵۶.۵ هزار میلیارد تومانی مسکن در ۹ ماهه امسال

ارزش کل معاملات مسکن در ۹ ماهه ابتدایی امسال، ۵۶ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۴.۲ درصد رشد داشته است.

واژه های کلیدی: پاییز | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs